O artystce

Andjelka Mihajić - z wykształcenia prawniczka, z zawodu i zamiłowania artystka plastyk tworząca sztukę użytkową. Członkini Związku Artystów Polskich.


Przyjechała do Polski z Bałkanów. Wkrótce po przybyciu rozpoczęła artystyczną przygodę, łącząc swe południowe inspiracje z ziemią jej nowej ojczyzny. Glina stała się naturalnie jej pierwszym tworzywem. Przez ponad 
dekadę doskonaliła ceramiczne umiejętności, wyczarowując zachwycające formą lampy, urzekające bogactwem kolorów świeczniki, niepowtarzalne kafle i oryginalną biżuterię. Dlatego pierwszą pracownię, prowadzoną wspólnie z Ewą Wołk i Małgorzatą Miękiną na warszawskim Ursynowie, nazwała Czary.

Twórczy niepokój, umiłowanie dynamizujących życie zmian oraz wzbierające fale niewykorzystanych pomysłów stały się motorem kolejnych artystycznych działań. 

W maju 2011 roku artystka zainaugurowała autorską pracownię usytuowaną na Ochocie, przy ulicy Grójeckiej 194. Wystrój tego niezwykle stylowego showroomu zaaranżowała osobiście, dbając o każdy szczegół. 

Tu rozpoczęła eksperymenty z formami i fakturami. Sięgnęła po nowe materiały i techniki. Tworzy meble, lampy i wnętrzarskie dodatki dla klientów ceniących indywidualny, niesztampowy design. 

"Czerpię inspirację przyglądając się światu i ludziom. Praktycznie ze wszystkiego, co mnie otacza. Co widzę i słyszę. Ze zwykłych rzeczy, które potrafią być najbardziej urzekające i fascynujące. Z codzienności, z niekończącej się gry formami, chwil, nastrojów, myśli, kolorów, pór roku. Z kultur, różnorodności smaków, brzmień, nacji i religii… Z torebki pełnej ziarenek morskiego piasku i kamyków ze spaceru po plaży…."

Andjelka Mihajić